Kam letos jedete na dovolenou?

Červen je měsíc, ve kterém už většina z nás ví, kdy bude mít v létě dovolenou. Někdo dokonce vyráží na dovolenou už koncem června, ale většinou si vytoužený odpočinek dopřejeme až v prázdninových měsících - červenci a srpnu. Pokud ještě nejste rozhodnutí, kam letos pojedete, můžete najít v tomto článku pár zajímavých tipů.

V jednom máte jasno - určitě zamíříte někam za sluníčkem k moři. Po několika chladných létech, které jsme museli v naší vlasti přetrpět, se ani není co divit. Většině z nás sluníčko dodává spoustu energie a koupání považujeme za jednu z nejdůležitějších aktivit, kterou si o prázdninách určitě chceme dopřát. Kterou destinaci ale navštívit, aby byla spokojená celá rodina?

Chorvatsko

Nejvíce českých turistů každoročně vyráží na dovolenou právě do Chorvatska. Důvodů je hned několik:
  • relativně krátká cesta, která se dá v pohodě zvládnout autem či autobusem
  • krásná příroda, čisté moře a pláže
  • množství historických i přírodních pamětihodností
  • úžasné chorvatské národní parky - např. Národní park Kornati nebo Národní park Plitvická jezera
  • dovolená v Chorvatsku je finančně nejdostupnější
  • pohostinnost místních obyvatel vám umožní cítit se \"jako doma\"
  • můžete si vybrat, zda strávíte dovolenou v luxusním hotelu, apartmánu, penzionu nebo v kempu

Řecko

Také Řecko patří k oblíbeným turistickým destinacím. V Řecku na vás čeká blankytně modré moře, prosluněná obloha a výborné jídlo. Dovolená v Řecku je synonymem pro klidnou dovolenou s rodinou. Děti si užijí čisté moře a písečné pláže a rodiče si vychutnají klid a pohodu se sklenkou výborného řeckého vína. Pro ty, kdo rádi objevují podmořský svět, jsou zde i pláže oblázkové a nespočet malebných skalnatých zákoutí. A v neposlední řadě vás jistě Řecko nadchne svými historickými památkami z antických dob.

Bulharsko

Bulharsko má mnoho z nás spojené se zájezdy z dob socialismu. Ale byla by škoda jej nenavštívit i nyní, protože Bulharsko má stále svým turistům co nabídnout. Krásné písečné pláže Černého moře a velké množství historických i přírodních památek jsou největšími lákadly. Velkou výhodou je i snadná dostupnost vlastní dopravou nebo autobusem, což znamená značnou úsporu nákladů z ceny zájezdu.

Španělsko

Vydáte-li se na dovolenou do Španělska, čeká na vás především spousta sluníčka, dlouhé písečné pláže, krásné ostrovy a úchvatná příroda. Španělsko je také proslavené svými historickými památkami, které by bylo škoda nevidět.

Turecko

V Turecku na vás čekají luxusní resorty a nádherné písečné pláže. Užijete si exotickou dovolenou za příznivou cenu. Velkým lákadlem je návštěva historického města Istanbul, které vás uchvátí svými jedinečnými památkami.

Publikováno: 08. 06. 2012

Kategorie: Děti a rodina

Autor: Alena Pánková

Tagy: dovolená | poznávací zájezdy | zájezdy